Maksehäired

Laen maksehäirega

Makseraskustes käitumine

Laenud võlgastele

Inkasso

Mis on maksehäire?

Maksehäire tähendab olukorda, kus isik või ettevõte ei suuda täita oma maksekohustusi õigeaegselt või jätavad maksmata arved või laenumaksed. Maksehäired võivad tekkida erinevatel põhjustel, näiteks finantsraskused, sissetulekute vähenemine, ootamatud kulutused, terviseprobleemid jne.

Maksehäire võib avalduda erineval viisil, näiteks hilinenud maksete, maksejõuetuse või võlgnevuste kujul. Maksehäire võib mõjutada isiku krediidiskoori ja võimekust laenata raha tulevikus.

Kas teil on maksehäire?

Kui teil on maksehäire, võite saada teavet oma maksehäirete kohta krediidiinfo ettevõtetelt või laenuandjatelt. Need ettevõtted koguvad andmeid inimeste ja ettevõtete krediidivõimekuse kohta ning võivad anda teavet maksehäirete kohta.

Kui soovite vältida maksehäirete tekkimist, on oluline hoida oma finantsasjad korras, teha makseid õigeaegselt ning vältida üleliigset kulutamist. Kui teil tekib raskusi maksete tasumisega, on oluline pöörduda võlausaldajate poole ja leppida kokku maksegraafiku ülejäänud osa või maksepuhkuse kohta.

Maksehäire võib mõjutada negatiivselt teie võimalusi laenude saamiseks tulevikus ning võib kaasa tuua kõrgema intressimäära või muud lisatasud. Seetõttu on oluline tagada, et teie maksekohustused oleksid alati täidetud õigeaegselt ja et te hoiate oma finantsasjad korras.

Kust saada teavet oma laenude maksehäirete kohta?

Mida teha, et vältida probleeme laenu maksmisega? – Loe “Makseraskustes käitumine