Käenduslaen

Käenduslaen ehk laen käendajaga, laen käendaja olemasolul.

Käenduslaen on laen, kus laenuvõtja vajab laenu saamiseks tagatiseks käendajat, kes vastutab laenu tagasimaksmise eest juhul, kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta. Käenduslaenu võib võtta eraisik või ettevõte, kuid see nõuab alati lisagarantiid, et tagada laenu tagasimaksmine.

Käenduslaenu võtmiseks on tavaliselt vajalik käendaja, kes vastutab laenu tagasimaksmise eest koos laenuvõtjaga. Käenduslaen on tavaliselt kõrgema intressimääraga kui tavaline laen, kuna selle tagatiseks on lisaks laenuvõtja varale ka käendaja varad.

Käenduslaenu võib võtta mitmesugusteks eesmärkideks, näiteks ettevõtte käivitamiseks või arendamiseks, kinnisvara ostmiseks või remontimiseks jne. Käenduslaen võib olla vajalik juhul, kui laenuvõtjal ei ole piisavalt tagatist, et saada tavalist laenu või kui laenuvõtja krediidiskoor on madal.

Käenduslaenu võib pakkuda nii pangad kui ka muud laenuandjad. Enne käenduslaenu võtmist on oluline tutvuda laenu tingimustega ning tagatiste ja käendaja nõuetega. Käenduslaenu võtmine nõuab hoolikat läbimõtlemist, kuna see võib olla seotud suure riskiga, eriti käendaja jaoks, kes võib vastutada laenu tagasimaksmise eest ka siis, kui laenuvõtja ei suuda seda teha.