Mida teha, kui jääd hiljaks või pole laenu tasunud?

Esiteks võtate kohe ühendust laenuandjaga, kellele olete võlgu. Mida kiiremini reageerite, seda suurem on tõenäosus, et jõuate kokkuleppele. Pane tähele, et Sulle on parem, kui Sinu krediidiajalugu püsib korras ja Sind ei kanta automaatselt maksehäireregistrisse.

Peamised põhjused maksegraafiku rikkumiseks krediidiajaloos

Laen maksehäirega on võimalus neile, kes vajavad raha ja kellel on maksehäire krediidiajaloos. See tähendab, et inimesed, kes on varem võlgu jäänud, võivad ikkagi taotleda laenu. Sellised laenud võivad olla suurema intressimääraga ja kõrgemate kuludega, kuid need on mõeldud inimestele, kes vajavad raha hädasti.

Kuidas saada laenu võlgnevuste korral

Enne laenu võtmist on oluline uurida erinevaid laenuandjaid ja nende tingimusi. Maksehäirega laenamise korral on eriti oluline olla valmis makseid õigeaegselt ja täielikult tegema, et vältida oma krediidiskoori veelgi halvemaks muutmist.

Kuidas suurendada võimalusi laenu saamiseks maksegraafiku rikkumise korral

Kui teil on maksehäired, võib laenu saamine olla keeruline. Laenuandjad hindavad teie krediidiskoori ja makseajalugu, et hinnata teie maksevõimekust ja krediidivõimekust. Kuid on olemas mitmeid samme, mida saate võtta, et suurendada oma võimalusi laenu saamiseks.

Tagatiseta laenude eelised ja riskid võlgnevuste korral

Üks võimalus on parandada oma krediidiskoori. See tähendab võlgnevuste tasumist, arvete õigeaegset maksmist ja uute võlgnevuste vältimist. Teine võimalus on kaaluda tagatisega laenu, mis võib olla lihtsam saada, kuna laenuandja saab kasutada vara tagatiseks, kui te ei suuda laenu tagasi maksta.

Võimalused laenamiseks maksegraafiku rikkumise korral krediidiajaloos

Lisaks võite kaasata kaaslaenaja, kellel on hea krediidiskoor ja makseajalugu. Sellisel juhul võite saada parema intressimäära ja suurendada oma võimalusi laenu saamiseks. Oluline on aga meeles pidada, et maksehäirega laenud võivad olla kulukamad ja seetõttu tuleks hoolikalt kaaluda, kas laenu võtmine on tõesti hädavajalik.

Muud lahendused makseraskustega toimetulekuks:
Põhiosa maksepuhkus
Täielik maksepuhkus
Lisasumma võla tasumiseks
Lepingu tähtaja pikendamine
Väiksemate laenukohustuste ühendamine suuremaks laenuks – loe lähemalt edasi…

Kui olete sattunud makseraskustesse, on oluline võtta kiiresti meetmeid ja leida võimalused maksete jätkamiseks. Makseraskustes käitumine võib vähendada negatiivseid mõjusid teie krediidiskoorile ja võimaldada teil vältida tõsisemaid probleeme, nagu inkasso või kohtumenetlus.

Siin on mõned olulised sammud, mida saate makseraskuste korral võtta:

Võtke ühendust võlausaldajaga: Kui teate, et te ei suuda oma maksekohustusi täita, võtke kohe ühendust võlausaldajaga ja leppige kokku maksegraafikus, mis vastab teie võimalustele.

Eelarve koostamine: Koostage eelarve ja leidke võimalused oma kulutuste vähendamiseks. Võtke arvesse oma sissetulekuid ja väljaminekuid ning kärpige ebavajalikud kulutused.

Maksepühkus: Kui te ei suuda hetkel makseid tasuda, küsige võlausaldajalt maksepuhkuse võimalust, mis annab teile ajapikendust maksete tasumiseks.

Uute laenude vältimine: Kui teil on makseraskused, vältige uute laenude võtmist, kuna see võib teie võlgnevusi suurendada ja halvendada teie finantsseisu.

Krediidiinfo jälgimine: Jälgige oma krediidiinfot, et veenduda, et see on õige ja ajakohane. Krediidiinfo on oluline, kuna see mõjutab teie võimalusi laenude saamiseks tulevikus.

Rahaasjade konsulteerimine: Kui teil on raske rahalisi probleeme lahendada, võite kaaluda professionaalse finantsnõustaja või võlgade nõustaja poole pöördumist, kes aitab teil leida lahendusi makseraskuste ületamiseks.

Makseraskustesse sattumine võib olla stressirohke kogemus, kuid oluline on mitte ignoreerida probleemi ja võtta kohe meetmeid, et vältida olukorra halvenemist.

Loe veel – https://www.minuraha.ee/et/pangandus/laenud/makseraskustes-kaitumine