Energialaen on spetsiaalne laenutoode, mis võimaldab inimestel rahastada energiasäästlikke lahendusi oma kodus. See võib hõlmata näiteks päikesepaneelide paigaldamist, energiatõhusate seadmete ostmist, kodu soojustamist ja muud sarnast. Coop energialaen

Coop pakub energialaen

Laenusumma300€ - 15000€
Laenuperiood6 - 120 kuud
KKM25,05%
Intress6,9%
Valitud  korda!
Laenupakkuja: Coop Pank AS
Tüüpilise laenu näide: Väikelaenu krediidi kulukuse määr on 25,05% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 2000 €, lepinguperiood 24 kuud, tagasimaksete arv 24, fikseeritud intressimäär aastas 19,9% arvestatuna laenujäägilt, lepingutasu 40 €, igakuine haldustasu 1,5 €, igakuine osamakse 104,18 €, krediidi kogusumma 2538,17 € ja tagasimaksete summa 2498,17 €.
Loe rohkem...

Energialaenu võtmine võib olla kasulik, kui inimesed soovivad oma kodu energiatõhusamaks muuta ja seeläbi vähendada oma energiakulusid. Laenuvõtjad saavad valida erinevate laenuandjate vahel ning valida sobiva laenusumma ja tagasimakseperioodi. Paljud laenuandjad võimaldavad ka taotleda laenu interneti teel, mis muudab laenu taotlemise protsessi veelgi mugavamaks.

Samas tuleb meeles pidada, et energialaenud võivad olla kõrgema intressimääraga kui tavalised laenud ning seetõttu tuleks hoolikalt kaaluda oma tagasimaksevõimekust ja kulude kokkuhoidu. Enne energialaenu võtmist on alati oluline uurida erinevaid laenuandjaid, nende tingimusi ja intressimäärasid, et leida parim võimalik lahendus oma vajadustele.

Lisaks tuleks kaaluda ka muid võimalusi, kuidas oma kodu energiatõhusamaks muuta ilma laenu võtmata. Näiteks võib kaaluda energiasäästlikke seadmeid järk-järgult soetades või investeerida kodu paremasse isolatsiooni, et vähendada energiakulusid ilma suurte kulutusteta.